ଖୁଡିଙ୍କ ଗାଣ୍ଡି ସନ୍ଧିରେ ଆଙ୍ଗୁଳି ମାରିଲି – Khudi nka Gandi Sandi Re Anguli Marili

ଖୁଡିଙ୍କ ସାଙ୍ଗରେ ସବୁବେଳେ ମିଳାମିଶା କରିବା ଏତେ ସହଜ ନ ଥିଲା | ଦାଦା କାଳେ ସନ୍ଦେହ କରିବେ ବୋଲି ଖୁଡି ବି ଖୁବ୍ ଡରୁଥିଲେ | କେତେବେଳେ କେମିତି ଟିକିଏ ସୁଯୋଗ ମିଳିଲେ ମୁଁ ତାଙ୍କୁ କୁଣ୍ଢେଇ ପକୋଉଥିଲି | ତାଙ୍କ ଓଠରେ ଚୁମା ଦେଇ ଚୁଚୁମି ପକୋଉଥିଲି | ଶାଢ଼ୀ ମିଶା ତାଙ୍କ ଦୁଧକୁ ମୁଠେଇ ଚିପି ଦଉଥିଲି | ଆଉ ତଳ ପଟରୁ ତାଙ୍କ ଶାଢ଼ୀ ଆଉ ସାୟା ତଳେ ହାତ ପୁରେଇ ବିଆରେ ହାତ ମାରି ଦେଉଥିଲି | ସିଏ ବି ମୋତେ ତାଙ୍କ ଛାତି ଉପରକୁ ଟାଣି ନେଇ ଚାପି ଧରୁଥିଲେ | ଟ୍ରାଉଜର ମିଶା ମୋ ବାଣ୍ଡକୁ ମୁଠେଇ ଧରି ଚାପା କଣ୍ଠରେ ମୋ କାନରେ କହୁଥିଲେ – ସତରେ ରାଜୁ, ତମେ ମତେ ଯାହା କଲଣି ନା, ମୁଁ ତମ ପାଇଁ ପାଗଳୀ ହୋଇଯିବି |
ମୁଁ ଦିଇ ହାତରେ ତାଙ୍କ ଗାଣ୍ଡିକୁ ମୁଠେଇ ଆସ୍ତେ ଦଳି ପଚାରିଲି – ଖୁଡ଼ି, ଏହା ଭିତରେ ଦାଦାଙ୍କ ସାଙ୍ଗରେ ହେଇନି କି? ଖୁଡି ଲାଜେଇ ଯାଇ କହିଲେ – ହଁ, ଗଲା କାଲି ରାତିରେ ହେଇ ଥିଲୁ.ହେଲେ ତମ ସହିତ ହେଲା ପରେ, ତମେ କଲେ ଯୋଉ ମଜା ଆଉ ଆନନ୍ଦ, ତାଙ୍କ ପାଖରେ ସେ ମଜା ମିଳୁନି |
ମୁଁ ତଳପଟୁ ଶାଢ଼ୀ ଭିତରେ ହାତ ପୁରେଇ ତାଙ୍କ ବିଆକୁ ସାଉଁଳି ସାଉଁଳି ବିଆ ଭିତରକୁ ଆଙ୍ଗୁଳି ପୁରେଇ ଦେଲି | ଖୁଡି ଚମକି ପଡିଲେ | ତାଙ୍କ ପାଟିରୁ ଅସ୍ପଷ୍ଟ ଶିତ୍କାର ଶୁଭିଲା : .ଆଃ | ସେ ମୋ ମୁହଁକୁ ଚାହିଁ କହିଲେ – ରାଜୁ , ତମେ ଆଉ ସେଇଠି ହାତ ମାରନି.ମୁଁ ମୋଟେ ସମ୍ଭାଳି ପାରିବିନି.
ମୁଁ ମୁଚୁକି ହସି କହିଲି – ଖୁଡି, ସତରେ କ’ଣ ଏବେ ଆଉ କିଛି ସୁବିଧା ହବନି? ତମେ ମତେ ଆଉ କେତେ କଷ୍ଟ ଦବ |
ଖୁଡି ମୋତେ ଚାହିଁ ଟିକେ ଚିନ୍ତା କଲେ | ସେତେ ବେଳକୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ହୋଇ ଗଲାଣି | ମୁଁ କହିଲି – ଖୁଡି, ଚାଲୁନ ଟିକେ ବାଡି ପଛପଟକୁ ଯିବା |
ଖୁଡି କହିଲେ – ଏବେ. ଆସି ଛଅଟା ବାଜିଲାଣି.
ମୁଁ କହିଲି – ହଁ.ମୋଟେ ୧୦ ମିନିଟ | ର କାମ.
ଖୁଡି ଚମକି ପଡିଲେ | କହିଲେ – ଏ.ମାଆ, ଏଇ ଅନ୍ଧାରରେ.
ମୁଁ କହିଲି – ତମେ ମନା କରିନି ଖୁଡି | ମୁଁ ଯାଉଛି, ତୁମକୁ ସେହି ଭଙ୍ଗା ଗୁହାଳ ଘର ପାଖରେ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିବି.
ଖୁଡି ହସି ଦେଇ କହିଲେ – ସତରେ କ’ଣ ତମେ ଭାରି ମନ କରିଚ |
ମୁଁ ମୋ ଟ୍ରାଉଜରଟାକୁ ତଳକୁ ଖସେଇ ଦେଇ ଚଡି ତଳୁ ମୋ ବାଣ୍ଡକୁ କାଢ଼ି ତାଙ୍କୁ ଦେଖେଇ କହିଲି – ଦେଖୁନ. |
ମୋ ବାଣ୍ଡ ସେତେବେଳକୁ ଶକ୍ତ ହୋଇ ଟିଙ୍ଗେଇ ଠିଆ ହୋଇଥିଲା | ଖୁଡି ଦେଖି ଦେଇ ଲାଜେଇ ଛେପ ଢ଼ୋକି କହିଲେ – ଏ ମାଆ. ତମର ଏଇଟା. | ହଉ, ତମେ ଆଗରେ ଯାଅ .ମୁଁ ଆସୁଚି |
ମୁଁ ଅନ୍ଧାରରେ ଯାଇ ବାଡି ପଛପାଖ ଭଙ୍ଗା ଗୁହାଳ ଘର ପାଖରେ ଅପେକ୍ଷା କଲି | ଭାରି ନିଛାଟିଆ ଯାଗା | ଚାରିଆଡେ ବହଳ ଅନ୍ଧାର | କିଛି ସମୟ ପରେ ଖୁଡି ପହଞ୍ଚିଲେ | ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ଭିଡି ଧରିଲି |
ଖୁଡି କହିଲେ – ରାଜୁ ଏଠି କ’ଣ ସୁବଧା ହବ | କେମିତି ହବା ଯେ .
ମୁଁ କହିଲି – ତମେ ବ୍ୟସ୍ତ ହୁଅନି ଖୁଡି | ତମେ କାନ୍ଥରେ ଭରାଦେଇ ନଇଁ ପଡି ପିଚାକୁ ଟେକି ରଖ . ମୁଁ ପଛ ପଟରୁ ପୁରେଇବି |
ସେମିତି ବାଗରେ ଗେହିଁବା ବିଷୟରେ ଖୁଡିଙ୍କି ବୋଧେ ଜଣା ନଥିଲା | ସେ ମୋତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇ ଚାହିଁଲେ | ମୁଁ ମୋ ଟ୍ରାଉଜର ଖୋଲୁ ଖୋଲୁ କହିଲି – ଖୁଡି. ଶୀଘ୍ର.ତମେ ଡେରି କରନି |
ଖୁଡି ଭଙ୍ଗା କାନ୍ଥରେ ଭରା ଦେଇ ହାମୁଡି ପଡିଲେ | ମୁଁ ପଛ ପଟରୁ ତାଙ୍କ ଶାଢ଼ୀକୁ ଟେକି ମୋ ବାଣ୍ଡକୁ ସାଉଁଳି, ପାଟିରୁ ପୁଳାଏ ଛେପ ଆଣି ବାଣ୍ଡ ଅଗରେ ବୋଳିଦେଲି | ଖୁଡିଙ୍କ ଗାଣ୍ଡି ସନ୍ଧିରେ ଆଙ୍ଗୁଳି ମାରିଲି, ତାଙ୍କ ଦୁଇ ଜଙ୍ଘକୁ ଅଳ୍ପ ମେଲାକରି ଧରିଲି |
ମୁଁ ଯେମିତି ଉନ୍ମାଦନାରେ ଫାଟି ଯିବି | ଖୁଡିଙ୍କ ଗାଣ୍ଡି ତଳ ପଟେ ମୋ ବାଣ୍ଡକୁ ନେଇ ତାଙ୍କ ବିଆ ଫାଟକୁ ଅଣ୍ଡାଳି ବାଣ୍ଡ ଅଗକୁ ଲଗେଇ ମାଡି ଦେଲି | ଚାପି ହେଇ ବାଣ୍ଡର ଅଧା ଅଧି ଖୁଡିଙ୍କ ବିଆ ଭିତରକୁ ଗଳିଗଲା | .ଆଃ. ଖୁଡିଙ୍କ ଅଣ୍ଟାକୁ ଦି ହାତରେ ଜାବୁଡିଧରି ଠେସ ମାରିଲି | ଏବେ ମୋର ଗୋଟାକ ଯାକ ବାଣ୍ଡ ଖୁଡିଙ୍କ ବିଆ ଭିତରେ ପଶିଗଲା | ଖୁଡି ଜୋର ଜୋର ନିଃଶ୍ବାସ ନେଇ କହିଲେ – ରାଜୁ, ଭାରି ଭଲ ଲାଗୁଚି | ଜୋର ଜୋର କର.ମଜା ସମ୍ଭାଳି ହେଉନି |
ମୁଁ ପିଚା ହଲେଇ ଜୋର ଜୋର ଠେସ ମାରି ଗେହିଁବା ଆରମ୍ଭ କଲି | ବାଣ୍ଡ ବେଶ୍ ଚପେଇ ହେଇ ଖୁଡିଙ୍କ ବିଆ ଭିତରେ ଥପ୍ ଥପ୍ ଶବ୍ଦ କରି ପଶୁଥିଲା | ପଛରୁ ଗେହିଁବାକୁ ଭାରି ମଜା ଲାଗୁଥିଲା | ଖୁଡିଙ୍କି ଗେହିଁବା ଭିତରେ ମୁଁ ତାଙ୍କର ମସ୍ତ ଗାଣ୍ଡିକି ଦଳୁଥିଲି | ଗାଣ୍ଡିକି ଦଳୁ ଦଳୁ ତାଙ୍କ ଗାଣ୍ଡି କଣାରେ ଆଙ୍ଗୁଳି ମାରିଦେଲି | ଖୁଡି ପଛକୁ ମୁହଁ ବୁଲେଇ ମୋତେ ଚାହିଁ ହସିଦେଲେ | ଏମିତି ଗେହିଁବା ତାଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗୁଥିଲା | ସିଏ ବି ମସ୍ତ ହେଇ ବେଳେବେଳେ ତାଙ୍କ ପିଚାକୁ ପଛକୁ ଠେଲି ଦଉଥିଲେ | ମୁଁ ହାତ ବଢ଼େଇ ବ୍ଲାଉଜ ମିଶା ତାଙ୍କ ଦୁଧ ଯୋଡାକୁ ଦଳି ପକେଇଲି | ଖୁଡି କହିଲେ – ଏଇ ରାଜୁ , ଆସ୍ତେ ଆସ୍ତେ ଦଳୁନ | ଏ ଯୋଡାକ କ’ଣ ଇଟା ନା ପଥର.ଭାରି କାଟୁଚି, ଆଃ. ମୁଁ ମସ୍ତ ମଜାରେ ଖୁଡିଙ୍କୁ ପଛ ପାଖରୁ ଭିଡିଧରି ଗେହିଁ ଚାଲିଲି | ମୋ ମୂଷଳିଆ ବାଣ୍ଡର ନିର୍ଘାତ ମାଡରେ ଖୁଡିଙ୍କ ରସାଳ ବିଆରୁ ବିଆରସ ତାଙ୍କ ଜଙ୍ଘ ତଳକୁ ବୋହି ଆସିଲା | ସେ ଚାପା କଣ୍ଠରେ କହିଲେ – ରାଜୁ, ଜୋର ଜୋର କର.ଆହୁରି ଭିତରକୁ ଦାବି କରି କର.ଆଃ.ଉଃ .ବୋଉଲୋ.କେତେ ଭଲ ଲାଗୁଚି | ମୋ ବିଆ ଭିତରଟା ଯେମିତି ଗରମ ହେଇଚି ନା.ଆଃ.
ମୁଁ ଖୁଡିଙ୍କ ପଛପାଖୁ ଭିଡିଧରି ତାଙ୍କ ପିଠିରେ ମୁହଁକୁ ଘଷି ପକେଇ ଚୁମା ଦେଲି | ମୁଁ ବି ଆଉ ସମ୍ଭାଳି ପାରୁ ନ ଥିଲି | ବାଣ୍ଡରୁ ଗରମ ବୀର୍ଯ ବାହାରିବା ପାଇଁ ମୋତେ ଅସମ୍ଭାଳ କରି ପକାଉଥିଲା | କୋଉ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଖୁଡିଙ୍କ ବିଆ ଭିତରକୁ ପିଚିକି ଯିବ ମୁଁ ଜାଣି ପାରୁ ନ ଥିଲି | ଖୁଡିଙ୍କ ବିଆରୁ ପ୍ରବଳ ଭାବରେ ଗରମ ବିଆରସ ବୋହି ଆସିଲା | ମୁଁ ଆଉ ସମ୍ଭାଳି ପାରିଲି ନାହିଁ | ଦୁଇ ଥର ଜୋରରେ ଠେସ ମାରି ଖୁଡିଙ୍କ ପିଚାକୁ ଜାବୁଡ ଧରି ମୋ ଉତାଳିଆ ଲମ୍ବା ବାଣ୍ଡକୁ ଖୁଡିଙ୍କ ବିଆ ଭିତରକୁ ମାଡି ଦେଲି |
ପିଚକାରୀ ମାରିବା ଭଳି ମୋ ବାଣ୍ଡରୁ ବୀର୍ଯ ବାହାରିଗଲା | ଆଃ.ଓଃ.କି ସୁଖ ସତରେ.
ମୁଁ ଆସ୍ତେ କରି ବାଣ୍ଡକୁ ବିଆ ଭିତରୁ ବାହାର କରି ଆଣିଲି | ଖୁଡି ତର ତର ହୋଇ ତାଙ୍କ ସାୟାରେ ଜଙ୍ଘ ଆଉ ବିଆକୁ ପୋଛି ପକେଇ ଚାରି ପାଖକୁ ଚାହିଁଦେଇ କହିଲେ – ଇଲୋ ମୋ ବୋଉଲୋ.ଏ ଯାଗାଟା କେତେ ନିଛାଟିଆ ମଁ .ମୁଁ ଯାଉଚି | ଆଜି ଭାରି ଭଲ ଲାଗିଲା | ଏମିତି ପଛ ପଟରୁ କରିବାରେ ଭାରି ମଜା.
ମୁଁ ହସିଦେଇ କହିଲି – ଖୁଡି.ଏମିତି ମଝିରେ ମଝିରେ ପୁତୁରାକୁ ଟିକିଏ ଦୟା କରୁଥିବ.
ଖୁଡି ମୁହଁରେ ହାତ ଚାପି ହସିଲେ | କହିଲେ – ଦୁଷ୍ଟ କୋଉଠି କା’ର.
ମୁଁ ପଚାରିଲି – ଖୁଡି, କିଛି ଅସୁବିଧା ହବନି ତ?
ଖୁଡି କହିଲେ – ଅସୁବିଧା? କି ଅସୁବିଧା |
ମୁଁ କହିଲି – ଏଇ.ମାନେ, ଭିତରେ ଡିସଚାର୍ଯ କଲି | ତମ ପେଟରେ ରହି ଯିବନି ତ?
ସେ ଯିବାକୁ ବ୍ୟସ୍ତ ହେଉଥିଲେ | କହିଲେ – ରହିଲେ ରହିବ.ଅସୁବିଧା କ’ଣ | ତମ ଆଡୁ ତମର ଆଉ ଗୋଟାଏ ଭାଇ କି ଭଉଣୀ ଆସିବ |
ମୁଁ ନିର୍ଲଜଙ୍କ ପରି ହସିବାକୁ ଚେଷ୍ଟାକଲି | ସେ ମୁରୁକି ହସା ଦେଇ କହିଲେ – ତମେ ଡରୁଚ କି? ବ୍ୟସ୍ତ ହେବାର କିଛିନାହିଁ. ସେମିତି କିଛି ହବନି.
ମୁଁ କହିଲି – ଖୁଡି, ତାହେଲେ ମତେ ଦବା ପାଇଁ ତମେ ଏତେ କୃପଣ କାହିଁକି ହଉଚ.
ଖୁଡି କହିଲେ – ଆରେ. ତମକୁ ଦବାକୁ ମୁଁ କୃପଣ କେତେବେଳେ ହେଲି.ତମକୁ ଦବାକୁ ତ ମୋର ସବୁବେଳେ ମନ. ସୁଯୋଗ ମିଳିଲେ ମୁଁ ତ ତମକୁ ଟିକିଏ ବି ପାଖରୁ ଛାଡନ୍ତି ନାହିଁ .
ଖୁଡିଙ୍କ ଦୁଧକୁ ଦଳି ଦେଇ କହିଲି – ସତ କହୁଚ ଖୁଡି.
ଖୁଡି କହିଲେ – କାହିଁକି ତମର ବିଶ୍ବାସ ହଉନି.
ମୁଁ କହିଲି – ତମ କଥାରେ ମୋର ପୁରା ବିଶ୍ବାସ | ଏଇ.ଖୁଡି, ପୁଣି କେତେବେଳେ ଦବ.
ଖୁଡି ମୋତେ ପେଲି ଦେଇ କହିଲେ – ଯାଃ.ତମର ଖାଲି ସେଇ କଥାରେ ମନ |
ମୁଁ କହିଲି – ପ୍ଲିଜ ଖୁଡି, କୁହ.
ଖୁଡି ହସିଦେଇ କହିଲେ – ହଉ, କାଲି ଏତିକି ବେଳକୁ ଦେଖିବା.
ମୁଁ କହିଲି – କୋଉଠି | ଏଇଠି ତ |
ଖୁଡି ମୁଣ୍ଡ ଟୁଙ୍ଗାରିଲେ |
ମୁଁ କହିଲି – ଓଃ.ଖୁଡି, ସତରେ ତମେ ଗ୍ରେଟ୍ .

Subscribe Us

Get New Story On Your Email!

Place Your Feedback (No Personal Data mob no, email id, facebook, whatsapp etc.)

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: