ନାରୀ ଓ ଗାଜର – Nari O Gajara

AD: Are you single? Why not try a free dating app which don't ask you for premium membership. You can create some cool friends and if you have luck then you can get your partner here.
Download Chatting App

ନାରୀ ମାନଂକ ପ୍ରିୟ ଗାଜର ଏକ ପରିବା ଟିଏ, କିନ୍ତୁ ତାହାର ଏତେ ଉପକରିତା ଅଛି ହୁଏତଃ ଆମେ ଜାଣୁ ନାହିଁ । ଗାଜର ର ରଂଗ କମଳା କଲର ଦେଖିବାକୁ ମୁଳା ପରି କିନ୍ତୁ ସବୁଠୁ ସୁଆଦ ଯେ କେହି ବି ତାକୁ କଂଚା କାଟି ଖାଇ ଦିଅନ୍ତି । ନାରୀ ହେଉ ବା ପୁରୁଷ ଗାଜର ସମସ୍ତ ନ୍କ ପ୍ରିୟପରିବା ଟିଏ । ଆମେ ଏଠାରେ ଆପଣଂକୁ ” ନାରୀ ଓ ଗାଜର ” ମାଧ୍ୟ୍ୟମରେ ଗାଜରର ଉପକାରିତା କୁ ଜଣାଇବୁ ।

ନାରୀର ଯୌନ ଜ୍ୱାଳାରେ ଗାଜରର ଉପକାରିତା

ନାରୀ ମାନଂକର ଦେହରେ ଯୌନ ଜ୍ୱାଳା ଯୋଗୁଁ ପୀଡ଼ା ହେଲେ, ସେମାନେକରି ପୁରୁଷର ଗୁପ୍ତ ଅଂଗର ଅନୁଭବ ନିଅନ୍ତି । ବିଶେଷ କରି ଏ କାର୍ଯ୍ୟ କୁଆଁରୀ ଝିଅ ମାନଂକ ଠାରେ ଦେଖା ଯାଏ । ସମୟ ଓ ସୁବିଧାର ଅଭାବ ରୁ ସେମାନେ ନିଜେ ଗୁପ୍ତ ଭାବରେ ନିଜରକୁ ମେଣ୍ଟେଈ ଦିଅନ୍ତି । ଏ କାର୍ଯ୍ୟ କିଛି ବିବାହିତ ନାରୀ ମାନଂକ ଠାରେ ମଧ୍ୟ୍ୟ ଦେଖାଯାଏ, ଯେଉଁ ମାନେ ନିଜର ପୁରୁଷ ଠାରୁ ଦୁରରେ ରହି ଅନ୍ୟ ସହିତ ଯୌନ ସମ୍ପର୍କ କୁ ପାପ ବୋଲି ଭାବି କିମ୍ବା ଯଦି ପାପ ନଭାବିଲେ ମଧ୍ୟ୍ୟ ସୁଯୋଗ ନ ପାଇ ନିଜର ଦେହର ଜ୍ୱାଳାକୁ ଶାନ୍ତି କରିବା ପାଇଁ ଗାଜରକୁ ଯୋନିରେ ଭର୍ତିକରି ରାତିରେ ମଜା ନିଅନ୍ତି ।

ଏ କାର୍ଯ୍ୟ କେବେ ପୁରୁଷର ନଜର କୁ ଆସେ ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ଏ କଥା ଗୋଟେ କଲେଜ ଗାର୍ଲସ୍ ହଷ୍ଟେଲ୍ ରେ କିଛି ଦିନ ଧରୀ ବହୁତ ବଡ଼ ଘଟଣା ହୋଇଥିଲା ଯେତେବେଳେ ଗୋଟେ ସପ୍ତାହରେ ଅଳିଆ ଗଦାରୁ ୧୦ କେ.ଜି. ବାଇଗଣ ମିଳିଲା, ଏ କଥାରେ ହଷ୍ଟେଲ୍ ୱାଡେନ୍ ହଷ୍ଟେଲ ଛାତ୍ରି ମାନଂକୁ ତାଗିଦ କରିଥିଲେ ।

ଗାଜର କୁ ରୋଷେଇ ରେ ବ୍ୟବହାର

ଗାଜରକୁ ରନ୍ଧା ଖାଦ୍ୟରେ ବ୍ୟବହାର କଥା ଟା ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି, ଆମେ ବିଶେଷ କରି ପଲୋଉ, ବିଭିନ୍ନ ତରକାରୀ, ସାଲଟ୍ ଆଦିରେ ବ୍ୟବହାର କରୁ । ଗାଜର କୁ ଖାଲି ଖାଇଲେ ମଧ୍ୟ୍ୟ ବହୁତ ମିଠା ଲାଗେ । କୌଣସି ଖାଦ୍ୟକୁ ମିଠା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ଆମେ ଗାଜର ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବା । ବିଟ୍ ପରି ଖାଦ୍ୟକୁ ରଂଗିନି କରୁନଥିବାରୁ ଗାରଜ ବିଟ୍ ଠାରୁ ବେସି ପସନ୍ଦ ଯୋଗ୍ୟ ।

ଗାଜର ନାରୀର ତୋଚା ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ପାଈଁ ବ୍ୟବହୃତ

୧. ତ୍ୱଚାର ଚମକ ପାଇଁ ଗାଜର ମାସ୍କ

ଗାଜରରେ ଭିଟାମିନ୍ ଏ ଥିବାରୁ ଏହା ତ୍ୱଚା ପାଇଁ ଉପକାରୀ । ଗାଜର ମାସ୍କ ଲଗାଇବା ଦ୍ୱାରା ତ୍ୱଚାର ଚମକ ଆସେ । ଗାଜର ର ଚୋପା ଛଡାଇ ତାକୁ ପେଷ୍ଟ କରି ୧ ଚାମଚ ଲେମ୍ବୁ ରସ, ୧ ଚାମଚ ମହୁ ଓ ୧ ଚାମଚ ଅଲିଭ ତେଲ ମିସାଇ, ମୁହଁକୁ ପରିଷ୍କାର ପାଣୀରେ ଧୋଇ ତାକୁ ୩୦ ମିନିଟ୍ ଯାଏଁ ଲଗାଇ ରଖିଲା ପରେ, ମୁହଁକୁ ଗରମ ପାଣୀରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ, ଏହିପରି ପ୍ରତିଦିନ କରିବା ଦ୍ୱରା ଆପଣ୍ଂକ ତ୍ୱଚା ରେ ଚମକ ଆସିଯିବ ।

୨.ଶୁଷ୍କ ତ୍ୱଚା ପାଇଁ ଗାଜର କାକୁଡ଼ି ମାସ୍କ

ଯଦି ଆପଣଂକ ତ୍ୱଚା ଶୁଷ୍କ ତା’ ହେଲେ ଆପଣ ଏହି ମାସ୍କ ବ୍ୟବହାର କଲେ ତ୍ୱଚା ଚିକଣ ଓ କୋମଳ ହୋଇପାରେ । ୨-୩ ଚାମଚ ଗାଜର ପେଷ୍ଟ, ୧ ଚାମଚ କାକୁଡ଼ି ରସ ଏକାଠି ମୁହଁରେ ଓ ନାକରେ ୧୫ ମିନିଟ୍ ଯାଏଁ ଲଗାଇ ରଖନ୍ତୁ । ପରେ ଉଷୁମ୍ ପାଣୀରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ ।

୩. ତେଲିଆ ତୋଚା ପାଈଁ ଗାଜର ବେସନ ମାସ୍କ

ଏହି ଫେସ୍ ମାସ୍କ ଲାଗାଇବା ଦ୍ୱାରା ବୟସର ଛାପ ଜଣାପଡେ ନାହିଁ ଓ ତ୍ୱଚାର ଚମକ ଆସେ । ମୁହଁରୁ ବ୍ରଣକୁ ମଧ୍ୟ୍ୟ ଦୁରେଇ ଦିଏ । ୨ – ୩ ଚାମଚ ଗାଜର ରସ, ୧ ଚାମଚ ଲେମ୍ବୁ ରସ, ୨ ଚାମଚ ବେସନ ଓ ୧ ଚାମଚ ବଟର ମଲ୍ଲି ମିସାଇ ମୁହଁ ଧୋଇ ଲଗାନ୍ତୁ । ୩୦ ମିନିଟ୍ ରେ ଅଳ୍ପ ଉସୁମ ପାଣୀ ରେ ମୁହଁ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ । ଶୁଷ୍କ ତ୍ୱଚା ହେଲେ ଲେମ୍ବୁ ରସ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ।

୪. ଉଜ୍ଜଳ ତ୍ୱଚା ପାଇଁ ଗାଜର ଅଣ୍ଡା ମାସ୍କ

ଏହି ମାସ୍କ ଲଗେଇବା ଦ୍ୱାରା ଚେହେରା ର ରଂଗରେ ପରୀବର୍ତ୍ତନ ଆସେ । ୧ ଚାମଚ ଗାଜର ରସ, ୧ ଚାମଚ ଅଣ୍ଡାର ଧଳା ଅଂଶ, ୧ ଚାମଚ ଦହି କିମ୍ବା କ୍ଷୀର ମିଶାଇ ଲେପ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ । ମୁହଁରେ ଲଗେଇବାର ୨୦ ମିନିଟ୍ ପରେ ଉଷୁମ୍ ପାଣୀରେ ମୁହଁ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ ।

ଗାଜର ସୁପ୍

ପ୍ରସ୍ତୁତି ସାମଗ୍ରୀ –

ଗାଜର ୨୦୦ ଗ୍ରାମ , ପିଆଜ ୧ ଟି , ମୁଗଡାଲି ବଡ ଚାମଚରେ ୧ ଚାମଚ , ସରକଢା କ୍ଷୀର ୧ କପ୍, ଗୋଲମରିଚଗୁଣ୍ଡ ଛୋଟ ଚାମଚରେ ୧ ଚାମଚ , ଆବଶ୍ୟକ ଅନୁଯାଇ ଲୁଣ ।

ପ୍ରଣାଳୀ –

ଗାଜର ଓ ପିଆଜକୁ ବଡ ବଡ ଖଣ୍ଡ କରି କାଟି ରଖନ୍ତୁ । ୩ କପ୍ ପାଣି ଓ ମୁଗଡାଲି ଦେଇ ପ୍ରେସରକୁକରରେ ରାନ୍ଧି ଦିଅନ୍ତୁ । ସିଝିଗଲେ ମିକସିରେ ପେଷିଦିଅନ୍ତୁ । କ୍ଷୀରକୁ ଫୁଟାଇ ସୁପରେ ମିଶାନ୍ତୁ । ଲୁଣ ଓ ଗୋଲମରିଚଗୁଣ୍ଡ ଦେଇ ୧ ମିନିଟ ଫୁଟେଇ ଦିଅନ୍ତୁ । ଏବେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଗଲା ଗାଜର ସୁପ୍ । ଏହାକୁ ଗରମ ଗରମ ପିଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ । ଏହା ଦେହ ପକ୍ଷେ ବହୁତ ଭଲ ।

ଗବେଷକ : ସୁନିତା ପୃଷ୍ଟୀ

ପ୍ରକାଷକ : ଭାଉଜ.କମ

ସୂଚନା ସଂକଳନ :

୧. ସମ୍ବାଦ ଖବର କାଗଜ ୩ – ଜାନୁୟାରୀ – ୨୦୧୬ ରବିବାର

୨. ରିୟଲ୍ ଆଡଲ୍ଟ ଇଭେଣ୍ଟ୍ ଫୋରୁମ୍

୩. ଲୋକକଥା ଓ ସାଂସାରୀକ ପ୍ରଥା

Subscribe Us

Get New Story On Your Email!

Place Your Feedback (No Personal Data mob no, email id, facebook, whatsapp etc.)

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: