ବୋଉ ବିଆ ରସ ଫେଣରେ ଓଦା ହୋଇଗଲା ନୁନୁ ପିଲା – Bou Bia Rasa Phena Re Oda Hoigala Nunu Pila

ଦିନେ ହଠାତ୍ ବାପାଙ୍କ ପାଖରୁ ଫୋନ୍ ପାଇଲି ସେ ବୋଉକୁ ଧରି ମୋ ପାଖକୁ ଆସୁଛନ୍ତି । ଭୁବନେଶ୍ବର ଅଫିସରେ ତାଙ୍କର କ’ଣ ଗୋଟାଏ ତିନି ଦିନିଆ ପ୍ରୋଗ୍ରାମ ଅଛି । ଫୋନ୍ ପାଇ ମୁଁ ଟିକିଏ ବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇ ପଡିଲି । ଗାଆଁରେ ବୋଉ ସାଙ୍ଗରେ ଯାହା ଘଟିଚି ସେଥିପାଇଁ ବୋଉକୁ କେମିତି ସାମନା କରିବି ମୁଁ ଭାବି ପାରୁ ନଥିଲି । ସଂଧ୍ୟା ବେଳେ ବାପା ବୋଉକୁ ଧରି ଆସି ପହଞ୍ଚିଲେ । ମୋତେ ଚାହିଁ ବୋଉ ଖାଲି ମୁରୁକି ମୁରୁକି ହସୁଥିଲା । ଏକୁଟିଆ ଦେଖି ବୋଉ ପଚାରିଲା – କ’ଣ କିରେ? ଦିଇ ମାସ ହେଲାଣି ଘରକୁ କାହିଁକି ଯାଉ ନ ଥିଲୁ । ଯିବାକୁ ସମୟ ମିଳୁ ନ ଥିଲା ନା ମନ ହେଉ ନ ଥିଲା । ମୁଁ ଟିକିଏ ଥତମତ ହୋଇ ବୋଉ ଆଡୁ ମୁହଁ ଫେରାଇ ହସିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କଲି । ବୋଉ ଟିକିଏ ନିରବ ରହି କହିଲା – ତୋର କିନ୍ତୁ ଭାରି ସାହସ । ମୁଁ ପୁଣି କିଛି କହିଲି ନାହିଁ । ବୋଉ ଟିକିଏ ହସି ଦେଇ କହିଲା – ବୋଉ କଥା ତ ଟିକିଏ ମନେ ପକାଉ ନ ଥିଲୁ । ହଁ, ଆଉ କାହିଁକି ମନେ ପକେଇବୁ । ମୁଁ କହିଲି – ସତରେ ବୋଉ ତୋ କଥା ମୋର ଭାରି ମନେ ପଡୁଥିଲା । ହେଲେ ତୋ ଆଗକୁ ଯିବାକୁ ମୋର ସାହସ ହେଉ ନ ଥିଲା । ତୁ କୋଉ ମୋ କଥା ମନେ ପକୋଉ ଥିଲୁ ଯେ । ଆଗରୁ ସବୁ ଦିନେ ମତେ ଫୋନ କରୁଥିଲୁ । ହେଲେ ସେ ଦିନ ଠାରୁ ଥରଟିଏ ବି ତ ଫୋନ୍ କରିନୁ । ବୋଉ ତୁ ମୋ ଉପରେ ରାଗିଚୁ, ନୁହେଁ? ବୋଉ କହିଲା – ହଁ, ମୁଁ ତୋ ଉପରେ ବହୁତ ରାଗଚି । ତୁ କହିଲୁ, ମୁଁ ରାଗିବିନି! ତାପରେ ମୋ ମୁହଁକୁ ଚାହିଁ ହସିଦେଇ କହିଲା – ହଉ, କାଲି ଠାରୁ ତୋ ବାପାଙ୍କର ତାଙ୍କ ଏଠିକା ଅଫିସରେ ତିନିଦିନ କ’ଣ ପ୍ରୋଗ୍ରାମ ଅଛି । ସେ ସକାଳ ଆଠଟାରୁ ବାହାରି ଯିବେ ଯେ ରାତି ଆଠଟାରେ ଫେରିବେ । ତେଣୁ ତୁ ତିନି ଦିନଯାକ ତୋ ଅଫିସରୁ ଛୁଟି ନେଇ ଘରେ ରହିବୁ । ମୁଁ କହିଲି – କାହିଁକି, କ’ଣ ବୁଲା ବୁଲି କରିବାକୁ ଯିବା । ବୋଉ କହିଲା – ମୁଁ କ’ଣ ତୋ ପାଖକୁ ବୁଲା ବୁଲି କରିବାକୁ ଆସିଛି । ଏଳୁଟିଆ ଏଠି ଘରେ ମୋତେ ଭଲ ଲାଗିବନି । ମୁଁ ଭାରି ବୋର୍ ହେଇଯିବି । ତୁ ରହିଲେ. ବୋଉ ମୋତେ ଚାହିଁ ହସି ଦେଲା । ମୁଁ ବୋଉ କଥା ବୁଝିଗଲି । ତାପର ଦିନ ସକାଳ ଆଠଟା ବେଳେ ବାପା ତାଙ୍କ କାମରେ ବାହାରି ଗଲେ । ମୁଁ ବୋଉ କଥା ମାନି ଛୁଟି ନେଇ ଘରେ ରହିଲି । ବୋଉ ରନ୍ଧା ବଢ଼ା ସାରିଲା । ମୁଁ ଟି.ଭି. ଦେଖୁଥିଲି । ଦିନ ଏଗାରଟା ବେଳକୁ ବୋଉ ଆସି ମୋ ପାଖରେ ବସିଲା । ବୋଉ ଗୋଟିଏ ଗୋଲାପୀ ରଙ୍ଗର ପତଳା ନାଇଲନ୍ ଶାଢ଼ୀ ପିନ୍ଧିଥିଲା । ଶାଢ଼ୀ ସାଙ୍ଗକୁ ମେଚକରି ଗୋଟିଏ ଲାଲ ପତଳା ବ୍ଲାଉଜ ଓ ସାୟା ବି ପିନ୍ଧିଥିଲା । ପତଳା ବ୍ଲାଉଜ ଭିତରୁ କଳା ରଙ୍ଗର ଟାଇଟ ବ୍ରା ଆବୃତ ଦୁଧର ଆକାର ପୁରା ବାରି ହୋଇ ପଡ଼ୁଥିଲା । ମୁଁ ତାକୁ ଚାହିଁଲି । ବୋଉ ଲାଜେଇ ଯାଇ ହସି ଦେଲା । ମୁଁ ବି ହସ ଦେଲି । ବୋଉ ଟି.ଭି.ଟାକୁ ବନ୍ଦ କରି ବେଡ ଉପରକୁ ଯାଇ ଚିତ୍ ହୋଇ ଶୋଇ ପଡ଼ିଲା । ମୁଁ ଯାଇ ତା ପାଖରେ ବସିଲି । ବୋଉ ଏଥର ଆଖି ବନ୍ଦ କରି ମୁଚୁକି ମୁଚୁକି ହସିଲା । ବୋଉ ଆସିବା ବେଳଠାରୁ ତା ବ୍ୟବହାର ଏବଂ ଆଜି ଛୁଟି ନେଇ ରହିବା ପାଇଁ କହିବା ବେଳଠାରୁ ବୋଉର ଉଦେଶ୍ୟ ମୁଁ ବୁଝି ସାରିଥିଲି । ମୁଁ ଯାଇ ତା ଉପରେ ଶୋଇପଡି ତା ଓଠରେ ଚୁମା ଦେଲି । ବୋଉ ମୋତେ ଚାହିଁ ହସିଦେଇ କହିଲା – ହେଇ, ଆମର ଏ ସଂପର୍କ ବିଷୟ ଯେମିତି ଆଉ କେହି ଜାଣି ନ ପାରନ୍ତି । ଜାଣିଲେ, କାହାରି ଆଗରେ ମୁହଁ ଦେଖେଇ ହେବନି । ମୁଁ ବୋଉକୁ ନିବିଡ ଆଲିଙ୍ଗନରେ ଭିଡି ଧରି କହିଲି – ତୁ ମୋଟେ ଚିନ୍ତା କର ନା ବୋଉ, ତୋର ଓ ମୋ ଭିତରର ଏ ସଂପର୍କ ବିଷୟରେ କେହିବି ଜାଣି ପାରିବେ ନାହିଁ । ବୋଉର ଚିବୁକରେ ଗୋଟାଏ ଗାଢ଼ ଚୁମା ଦେଇ କହିଲି – ସତରେ ବୋଉ, ଏ ବୟସରେ ବି ତୁ ମୋତେ ପାଗଳ କରି ଦେଉଛୁ । ବୋଉ କହିଲା – ସତ କହୁଚି, ସେଦିନ ରାତିରେ ସିନା ମୋତେ ପ୍ରଥମେ ଭାରି ଖରାପ ଲାଗୁଥିଲା, କିନ୍ତୁ ତୁ ଯେମିତି ଦୁଷ୍ଟାମୀ କଲୁ, ମତେ ଭାରି ଭଲ ଲାଗୁଥିଲା । ଖାଲି ସେପଟ ଘରେ ତୋ ଦାଦା ଖୁଡି ଓ ତାଙ୍କ ପିଲାମାନେ ଥିବାରୁ ମୋତେ ଡର ମାଡୁ ଥିଲା । ମୁଁ କହିଲି – ତାହେଲେ ତା ପର ଦିନ ସକାଳେ ତୁ କାହିଁକି ମୋତେ ଅଟକେଇଲୁ ନାହିଁ । ବୋଉ କହିଲା – ତୋତେ ଅଟକେଇଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତୁ ରହିଲୁ କୋଉଠି । ତୁ’ତ ତାଙ୍କ ସାଙ୍ଗରେ ପଳେଇ ଆସିଲୁ । ମୁଁ ଉତେଜିତ ହୋଇ ବୋଉର ଓଠ ଓ ଗାଲକୁ ଚୁମା ପରେ ଚୁମା ଦେବାକୁ ଲାଗିଲି । ବୋଉର ମୁହଁ ଗରମରେ ନାଲି ପଡି ଗଲା । ବୋଉ ମତେ ଥରକୁ ଥର ଭିଡି ପକେଇଲା । ତା ନାକରୁ ଗରମ ପବନ ଫିଟି ପଡ଼ିଲା । ବୋଉ ମତେ କହିଲା – ଲାଇଟଟା ବଂଦ କରିଦେ । ତୋ ଆଗରେ ମତେ ଭାରି ଲାଜ ଲାଗୁଚି । ମୁଁ କହିଲି – ଆରେ, ଲାଜ କ’ଣ ମାଡ଼ୁଚି । ବୋଉ କହିଲା – ନାଇଁ, ନାଇଁ ତୁ ଗଲୁ । ବୋଉ ମୋତେ ଠେଲି ପଠେଇଲା । ମୁଁ ଯାଇ ଲାଇଟ ବନ୍ଦ କରିଦେଲି । ୪୮ ବର୍ଷ ବୟସରେ ବି ମୋ ବୋଉ ଭାରି ସେକ୍ସି ଲାଗୁଥିଲା । ମୁଁ ବୋଉର ଶାଢ଼ୀ ଖୋଲୁ ଖୋଲୁ କହିଲି – ଏସବୁ କାମରେ ଲାଜ କଲେ କ’ଣ ହବ । ବୋଉ କହିଲା – ଯାହା ହେଲେବି ତୁ ମୋ ନିଜ ପୁଅ । ଆଲୁଅରେ ତୋ ସହିତ ଏମିତି କାମ କରିବାକୁ ଲାଜ ଲାଗିବନି । ବୋଉ ମୋ ଟ୍ରାଉଜର ଖୋଲି ମୋତେ ଲଙ୍ଗଳା କରି ପକେଇଲା । ଦୁହେଁ ଦୁହିଁଙ୍କୁ ଭିଡି ଧରି ମାତି ଉଠିଲୁ । ବୋଉର ମାଂସାଳ ଦେହକୁ ସାଉଁଳେଇ ସାଉଁଳେଇ ଖେଳିବାକୁ ଭାରି ଭଲ ଲାଗୁଥିଲା । ମୁଁ ବୋଉ ପାଟିରେ ଜିଭ ପୁରେଇ ତା ଜିଭ ସାଥିରେ ଖୁବ ଖେଳିଲି । ବୋଉ ପ୍ରଥମ କରି ମୋତେ ଚୁମା ଦେଲା । ଖୁବ୍ ଗାଢ଼ ଚୁମା । ତାପରେ ବୋଉ ମୋର ଶକ୍ତ ବାଣ୍ଡକୁ ମୁଠେଇ ପକେଇ କହିଲା – ସତରେ ତୋର ଏଇଟା ଭାରି ତାଗଡା ହେଇଛି । ମୁଁ ବୋଉର ବାଳୁଆ ବିଆକୁ ଖୁବ୍ ସାଉଁଳିଲି । ଦରବୁଢ଼ୀ ବୋଉର ମାଇକିନିଆ ପାକଳ ବିଆ । ବୋଉ ନାହିଁ. ନାହିଁ .କରୁ କରୁ ମୁଁ ବୋଉର ବିଆ ଫାଟରେ ଜିଭ ଲଗେଇ ଚାଟି ପକେଇଲି । ବୋଉ ଆନନ୍ଦ ଆଉ ଉତେଜନାରେ ତା ପିଚାକୁ ଟେକି ପକେଇ କହିଲା – ଇସ୍ଃ.ଇସ୍ଃ.ତୁ କ’ଣ କରୁଚୁରେ? ଭାରି ମଜା ଲାଗୁଚି । ମୁଁ ଆସ୍ତେ କରି ତଳ ପଟେ ହାତ ନେଇ ତା ପିଚା ସନ୍ଧିରେ ପୁରେଇଲି । ବୋଉର ଗାଣ୍ଡି କଣାରେ ହାତ ମାରିଦେଲି । ବୋଉ ଉଠି ପଡି ମୋତେ ଭିଡି ପକେଇ କହିଲା – ତୁ ଆଉ ମତେ ଏତେ ଛଟପଟ କରନା । ପରେ ପଛେ ମତେ ଗେହ୍ଲା କରିବୁ । ମୁଁ ଆଉ ସମ୍ଭାଳି ରହି ପାରୁନି । ଭିତରଟା ବି ଭାରି କୁଣ୍ଡେଇ ହେଲାଣି । ତୁ ଆଗ ତୋ ବାଣ୍ଡ ପୁରେଇ ଗେହିଁଲୁ । ମୁଁ ବୋଉର ଦୁଇ ଜଙ୍ଘ ମଝିରେ ଆଣ୍ଠେଇ ପଡ଼ି ତା ବିଆର ବାଳକୁ ଆଡେ଼ଇ ମୋ ଶକ୍ତ ବାଣ୍ଡର ଅଗକୁ ନେଇ ତା ବିଆ ମୁହଁରେ ଲଗେଇଲି । ତା ଦୁଇ ଦୁଧକୁ ମୁଠେଇ ଧରି ଅଣ୍ଟାକୁ ଦାବି ଦେବାରୁ ମୋ ଗୋଟାକଯାକ ବାଣ୍ଡ ବୋଉର ନାଳୁଆ ବିଆ ଭିତରେ ଫସ୍ କରି ଗଳିଗଲା । ମୁଁ ବୋଉକୁ ତା ପିଠି ତଳୁ ଧରି ମୋ ପିଚାକୁ ହଲେଇ ଗେହିଁବା ଆରମ୍ଭ କଲି । ବୋଉର ବିଆ ଭିତରେ ଦଳି ହୋଇ ମୋ ମୋଟା ଲମ୍ବା ବାଣ୍ଡ ଖସଡିବାକୁ ଲାଗିଲା । ବୋଉ ପାଟି ମେଲା କରି ଆନନ୍ଦରେ ସଁ ସଁ ନିଃଶ୍ବାସ ନେଲା । ମୁଁ ଅସମ୍ଭାଳ ଉନ୍ମାଦନାରେ ବୋଉର ଓଠକୁ କାମୁଡି ଗେହିଁ ଚାଲିଲି । ବୋଉର ଥଲ ଥଲ ଦୁଧ ଯୋଡାକୁ ଦଳି କାମୁଡି ପକେଇଲି । ବୋଉ ସେତବେଳକୁ ପୁରା ନାଲି ପଡି ଗଲାଣି । ସେ ଖାଲି ତଳ ପଟରୁ ତା ପିଚାକୁ ଟେକିପକାଉ ଥିଲା । ମୁଁ ଜୋର ଜୋର ଗେହିଁବାରୁ ବୋଉ ବିଆରୁ ଫେଣ ବାହାରିବାକୁ ଲାଗିଲା । ବୋଉ ଦରବୁଢ଼ୀ ମାଇକିନିଆ ହେଲେ ବି ଦେହରେ ତା’ର ଏବେ ଖୁବ୍ ଗରମ ଅଛି । ବୋଉକୁ ପୁରା ୧୫ ମିନିଟ୍ କାଳ ଜୋରରେ କୁଣ୍ଢେଇ ଧରି ଗେହିଁବା ପରେ ମୁଁ ଆଉ ସମ୍ଭାଳି ପାରୁ ନ ଥିଲି । ତା ଭିତରେ ବୋଉ ବିଆରୁ ତିନି ଥର ଗରମ ରସ ବୋହି ସାରିଥିଲା । ମୁଁ କହିଲି – ବୋଉଲୋ, ମୁଁ ଆଉ ସମ୍ଭାଳି ପାରୁନି । ଏବେ ମୋର ବୀର୍ଯ ବାହାରିବ । ବୋଉ କହିଲା – ହଉ ବାହାରୁ । ତୁ ମୋ ବିଆ ଭିତରେ ମାଡି କରି ବୀର୍ଯ ଛାଡି ପକା । ଭାରି ଭଲ ଲାଗିବ । ମୁଁ କହିଲି -ଭିତରେ ବୀର୍ଯ ଛାଡିଲେ ତୋର କିଛି ଅସୁବିଧା ହବନି ତ । ବୋଉ କହିଲା – ଅସୁବିଧା? ଆରେ ନାଇଁ, ସେ ଡର ଆଉ ନାହିଁ । ମୋର କେବେ ଠାରୁ ମେନ୍ସ ବନ୍ଦ ହେଇ ସାରିଲାଣି । ତୁ ଯେତେ ବୀର୍ଯ ଛାଡିଲେ ବି ମୋ ପେଟରେ ଛୁଆ ରହିବାର ମୋଟେ ଚାନ୍ସ ନାହିଁ । ତେଣୁ ତୁ ନିର୍ଭୟରେ ଭିତରେ ଯେତେ ବୀର୍ଯ ଛାଡିବା କଥା ଛାଡେ । ତା ପରେ ମୁଁ ମୋ ବାଣ୍ଡକୁ ଜୋରରେ ବୋଉର ବିଆ ଭିତରକୁ ଦାବି ଦେଲି । ମୋ ବାଣ୍ଡରୁ ପ୍ରଚୁର ଗରମ ବୀର୍ଯ ବୋଉ ବିଆ ଭିତରକୁ ପିଚିକି ଗଲା । ପ୍ରଚଣ୍ଡ ସୁଖରେ ମୁଁ ଉତଳା ହୋଇ ଉଠିଲି । ବୋଉର ନାଲି ଓଠକୁ କାମୁଡି ଘନ ଘନ ଚୁଚୁମି ପକେଇ ମୁଁ ଆନନ୍ଦରେ ଆତ୍ମହରା ହୋଇଗଲି । ବୋଉ ବି ଚରମ ତୃପ୍ତିରେ କମ୍ପୁଥିଲା । ଦୁହେଁ ପରସ୍ପର ମୁହଁକୁ ଚାହିଁ ମୁରୁକି ହସା ହସି ହେଲୁ । ବାଥ ରୁମ ଯାଇ ଦୁହେଁ ଧୁଆ ଧୋଇ ହୋଇ ଆସିଲୁ । ବୋଉ କହିଲା – ସତରେ, ଗେହିଁବା ପାଇଁ ତୋ ପିଚାରେ ପ୍ରଚୁର ବଳ ଅଛି । ମୁଁ କହିଲି – ବୋଉ, ଏଥର ଗେହିଁବାଟା ତତେ ଶାନ୍ତି ଲାଗିଲା ତ । ବୋଉ କହିଲା – ଏଥରକ କାହିଁକି, ସେଦିନ ରାତିରେ ବି ମୋତେ ବହୁତ ଶାନ୍ତି ଲାଗିଥିଲା । ସତ କହୁଚି, ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏମିତିକା ଶାନ୍ତି ଆଉ ଆନନ୍ଦ ମୋତେ କେବେ ମିଳି ନ ଥିଲା । ତୋ ବାପା ବି ଗେହିଁବାରେ କେବେ ମୋତେ ଏତେ ସୁଖ ଆଉ ଆନନ୍ଦ ଦେଇ ନ ଥିଲେ । ମୁଁ ହସି କହିଲି – ସତରେ, ତାହେଲେ ତ ମୁଁ ଏବେ. । ବୋଉ ମୋ କହିବାର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ବୁଝି କହିଲା – ତୁ ମତେ ସବୁ ଦିନେ ଗେହିଁବା କଥା କହୁଚୁ ତ । ଥରେ ତତେ ଗେହିଁବାକୁ ଚାନ୍ସ ଦେଲା ପରେ, ମୁଁ କ’ଣ ତତେ ଆଉ ମନା କରି ପାରିବି । କିନ୍ତୁ ଦେଖ୍ ଏ ସବୁ ତୋ ଓ ମୋ ଛଡା ଆଉ କେହି ଯେମିତି ଭୁଲରେ ନ ଜାଣନ୍ତି । ନହେଲେ, କାହାରିକୁ ମୁର୍ହଁ ଦେଖେଇ ହବନି । ବୋଉକୁ ଭିଡି ଆଣି କୁଣ୍ଢେଇ ତା ଓଠରେ ଚୁମା ଦେଲି । ଦୁଧକୁ ମୁଠେଇ ଦଳୁ ଦଳୁ କହିଲି – ତୁ ନିଶ୍ଚିତ ରହ ବୋଉ, ଆମ ସମ୍ପର୍କ ବିଷୟ ତୋ ମୋ ବ୍ୟତୀତ ଆଉ କେହି ଜାଣିବେନି । ଏମିତି କି ବାପା ଟିକିଏ ବି ସୁରାକ ପାଇବେ ନାହିଁ । ବୋଉ କହିବା ଅନୁସାରେ ବାପାଙ୍କର ପ୍ରୋଗ୍ରାମ ଥିବା ତିନି ଦିନ ଯାକ ଛୁଟି ନେଇ ମୁଁ ଘରେ ରହିଲି । ବାପା ସକାଳ ୮ଟା ବେଳେ ଘରୁ ବାହାରି ଗଲା ପରେ ବୋଉ ଯାଇ ଶୀଘ୍ର ଶୀଘ୍ର ରୋଷେଇ ସାରିଦେଉଥିଲା । ତାପରେ ଦୁହେଁ ବେଡ଼ରୁମକୁ ଯାଇ ଦିନ ସାରା ଧୁମ୍ ମସ୍ତି କରୁଥିଲୁ । ଦିନକୁ ତିନି ଚାରି ଥର ବୋଉକୁ ତା ମନ ଶାନ୍ତି ହେବାଯାଏ ଗେହୁଁଥିଲି । ବାପା ବୋଉ କଟକ ଫେରିବା ଦିନ, ଫେରିବା ପୂର୍ବରୁ ବୋଉ ମୋ ରୁମକୁ ଆସିଲା । ମୋତେ ଜୁଣ୍ଢେଇ ମୋ ଓଠରେ ଚୁମା ଦେଇ କହିଲା – ଏବେ ଘରକୁ ଯିବୁ ନା ବୋଉକୁ ଭୁଲି ଏଇଆଡେ ରହିଯିବୁ । ବୋଉ ଓଠରେ ଗାଢ଼ ଚୁମା ଆଙ୍କି ଦିଇ ହାତରେ ବ୍ଲାଉଜ ମିଶା ତା ଦୁଧକୁ ଦଳୁ ଦଳୁ କହିଲି – ତୁ ମତେ ଯୋଉ ଗଦ ଶୁଙ୍ଘେଇଲୁଣି ଆଉ କ’ଣ ତୋତେ ଭୁଲି ରହିହବ । ବୋଉ କହିଲା – ମଝିରେ ମଝିରେ ଯିବୁ, ନହେଲେ ମତେ ଭଲ ଲାଗିବନି । ମୁଁ ପାଗଳୀ ହେଇଯିବି । ମୁଁ କହିଲି – ତାହେଲେ ତ ମତେ ଭୁବନେଶ୍ବର ଛାଡ଼ି ଯାଇ କଟକରେ ରହିବା ପାଇଁ ହେବ । ବୋଉ କହିଲା – ତୁ ସେମିତି କଲେ ତ ମୁଁ ବେଶୀ ଖୁସିହେବି । ମୁଁ କହିଲି – ତୁ ଏକା ଖୁସି ହେଲେ ହେବ । ମୋତେ ଖୁସି ଦେଲେ ସିନା ହବ । ବୋଉ କହିଲା – ତୋତେ ଖୁସି ନ ଦେଲେ ମୋତେ କେମିତି ଖୁସି ମିଳିବ । ମୁଁ କହିଲି – ଦିନରେ ତ ମୁଁ ଅଫିସ ଆସିବି ଆଉ ରାତିରେ ତ ବାପା ଘରେ ଥିବେ । ତୁ ମତେ ଖୁସି କେମିତି ଦେବୁ । ବୋଉ କହିଲା – ତୁ ଘରକୁ ଆ, କିଛି ଗୋଟାଏ ଉପାୟ କରିବାନି । ମୁଁ କହିଲି – ଠିକ୍ ଅଛି । ତେବେ ଦୁଇ ତିନି ମାସ ସମୟ ଲାଗିବ । ବୋଉ କହିଲା – ଲାଗୁ । ମୁଁ କହିଲି – ତୁ ଆଉ କିଛିଦିନ ରହି ଯାଉନୁ । ମୁଁ ବାପାଙ୍କୁ କହିବି? ବୋଉ କହିଲା – ନାହିଁ । ମୁଁ ଏଠି ରହିଲେ ତୋ ବାପା ଖାଇବା ପିଇବାକୁ ହଇରାଣ ହେବେ । ମୁଁ କହିଲି – ଖାଲି ଖାଇବା ପିଇବାକୁ ନା. ବୋଉ କହିଲା – ଗେହିଁବା କଥା କହୁଚୁ । ସିଏ ତ କେବେ ଠାରୁ ବନ୍ଦ । ତୋ ବାପାଙ୍କର କ’ଣ ଆଉ ଉଠୁଚି ଯେ ଗେହିଁବେ । ମୁଁ କହିଲି – ତାହେଲେ ତ ମୁଁ ଯାଇ ଘରେ ରହିଲେ ତୁ ରାତି ସାରା ମୋ ପାଖରେ ଶୋଇବୁ । ବୋଉ କହିଲା – ତୁ କ’ଣ ମୋତେ ତୋ ସ୍ତ୍ରୀ ଭାବିଲୁ କି । ମୁଁ କହିଲି – ଭାବିବାରେ କ’ଣ ଅଛି । ତୁ ତ ମୋ ଅଧା ସ୍ତ୍ରୀ ହେଇ ସାରିଲୁଣି । ବାଁ ହାତରେ ବୋଉକୁ ଛାତିରେ ଭିଡି ଧରି ଡାହାଣ ହାତଟା ତଳପଟୁ ବୋଉ ଶାଢ଼ୀ ଳେ ପୁରେଇ ତା ବିଆରେ ହାତ ମାରି କହିଲି – ତୁ ହେଇନୁ କି । ମୋ ହାତଟାକୁ ଟାଣି ବାହାର କରି ଦେଉ ଦେଉ ବୋଉ କହିଲା – ଏ.ଦୁଷ୍ଟ.ଇଏ କ’ଣ କରୁଚୁ । ତୋ ବାପା ପରା ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି । ଛାଡ ମତେ । ଶନିବାର ଦିନ ଗଲେ. ମୁଁ କହିଲି – ରାତି ସାରା ତୋତେ ମୋ ପାଖରେ ଶୋଇବାକୁ ପଡିବ । ବୋଉ କହିଲା – ଦେଖୁଚି କିଛି ଗୋଟାଏ ବାହାନା କରି ତୋ ବାପାକୁ ସେଦିନ କୁଆଡେ ପଠେଇବାକୁ ପଡିବ । ବାପଙ୍କ ପାଟି ଶୁଭିଲା – କୁଆଡେ ଗଲ,ଆସ । ଡେରି ହଉଛି । ବୋଉ ମୋ ଓଠରେ ଚୁମା ଦେଇ କହିଲା – ଧନ, ଛାଡେ ମତେ । ତୋ ବାପା ଡାକିଲେଣି । ନିଶ୍ଚେ ଆସିବୁ,ମୁଁ ଚାହିଁଥିବି । ମୁଁ ବୋଉକୁ ଛାଡି ଦେଲି । ବୋଉ ଘରୁ ବାହାରି ଗଲା ଆଉ ତା ପଛେ ପଛେ ମୁଁ.

Subscribe Us

Get New Story On Your Email!

Place Your Feedback (No Personal Data mob no, email id, facebook, whatsapp etc.)

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: